Kalup Csilla (szakkörvezető)
Jelenleg az ELTE TTK Fizika Doktori Iskolájának doktorandusza, valamint a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézetének tudományos segédmunkatársa. A 2014. és 2015. évi Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizika Diákolimpia (IOAA) magyar csapatának volt tagja, majd 2017-től kezdve már a felkészítők oldalán kapcsolódott be a hazai diákolimpiai mozgalomba. Azóta további olimpiákon is részt vett, 2017-ben és 2022-ben mint megfigyelő (observer), 2019-ben és 2021-ben pedig mint csapatvezető (guest team leader).
Középiskolai tanulmányait a jászberényi Lehel Vezér Gimnáziumban végezte, majd az ELTE Természettudományi Karán fizika alapszakos és csillagász mesterszakos diplomát szerzett. Már elsőéves egyetemistaként bekapcsolódott kutatási projektekbe: 2017 és 2021 között a Csillagászati Intézet demonstrátora volt, 2020 óta ügyeletes csillagász a mátrai Piszkéstetői Obszervatóriumban, 2021 óta pedig az Intézetben frissen alakult Asteroseismic Laboratories kutatócsoport tagja.
Kutatási témái igen szerteágazóak, alapszakos diplomamunkája fehér törpecsillagok megfigyelésén és modellezésén alapult, mesterképzés alatt pedig a Jupiter trójai kisbolygóival, valamint gömbhalmazokkal foglalkozott. Munkája eredményeképp már most több, mint 20 nemzetközi, referált folyóiratban megjelent tudományos publikáció társszerzője, valamint 2 szakcikk első szerzője, mindkettő cikk még a mesterképzése alatt jelent meg. Jelenleg a Kepler űrtávcső által észlelt gömbhalmazokban található RR Lyrae csillagok pulzációjának, valamint a halmazokat részben eltakaró csillagközi gáz- és porfelhőknek a feltérképezésével foglalkozik. Mindezekből számos Tudományos Diákköri (TDK) dolgozata és előadása is született. Egyetemi évei alatt összesen 5 TDK dolgozatot írt a különböző kutatási témáiból, melyek összesen 3 első helyet, 1 kiemelt első helyet és egy különdíjat érdemeltek. Részt vett továbbá az országos fordulón is, ahol két második helyet és egy különdíjat szerzett, valamint hivatalos még a 2023. évi OTDK-ra is.
2017-ben kapcsolódott be a budapesti diákolimpiai szakkör tartásába (korábban maga is szakkörösként kezdte), majd 2021 óta mint szakkörvezető tevékenykedik. Ezzel párhuzamosan évek óta a diákolimpiai keretfelkészítés egyik szakmai szervezője, foglalkozásvezetője, mentora.
Kertész Balázs Zoltán
Középiskolai tanulmányait Debrecenben, a Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumában végezte.
Részt vett a 2020., 2021. és 2022. évi Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián, ahol az első két évben olimpiai dicséretet, majd bronzérmet szerzett.
Fizikából is versenyzett: 2022-ben részt vett az 52. Nemzetközi Fizika Diákolimpián, ahol bronzérmet szerzett. Emellett a fizika OKTV II. kategóriában 5. helyezést ért el, az Eötvös-versenyen pedig 3. díjas volt.
A 2022/2023-as tanévtől kezdve részt vesz az olimpiai felkészítésben.
Egyetemi tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, Fizika BSc szakon folytatja.
Kinyó András
A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumának matematika-fizika tagozatán végzett. A 2020-21. és 2021-22. tanévekben részt vett a 14. és 15. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián, utóbbi évben bronzérmet szerzett. Ezekben az években a Csillagászati és Asztrofizikai Miniolimpián is szerepelt, itt előbb bronz-, majd ezt követően ezüstéremmel tért haza. Középiskolás évei alatt több kutatásban is részt vett informatikai, génbiológiai és matematikai témákban is.
Jelenleg az ELTE TTK Fizika BSc elsőéves hallgatója. Az ÚNKP ösztöndíjpályázat keretein belül kutatást végez. Témája: Nyílt forráskódú termális kisbolygó modell programozás.
Ebben a tanévben csatlakozik be a szakkör mind normál, mind emelt részének tartásába.
Takács Dóra
Gimnáziumi tanulmányait a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban végezte, jelenleg az ELTE TTK Fizika BSc csillagász szakirányán másodéves hallgató.
Középiskolai évei során kétszer bekerült a Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián induló magyar csapatba, 2020-ban és 2021-ben is bronzérmet szerzett. 2021-ben a négy környező országgal rendezett Csillagászati és Asztrofizikai Miniolimpián aranyérmes lett.
Az egyetemi tanulmányai mellett kutat a Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézet demonstrátoraként. Kutatási témája: "Aszinkron kettős kisbolygók vizsgálata a TESS űrtávcsővel".
A 2021/22-es tanévtől kezdődően vesz részt a budapesti Olimpiai Szakkör szervezésében és lebonyolításában, valamint a diákolimpiai keret felkészítésében.
Varga Vázsony
Középiskolai tanulmányait a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban végezte, ezalatt a 2019., 2020. és 2021. évi Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián is a magyar csapat tagja volt, amelyeken rendre bronz-, ezüst- és aranyérmet szerzett. 2019-ben és 2021-ben abszolút első helyet szerzett a környező országokkal szervezett Csillagászati és Asztrofizikai Miniolimpián. Fizikából is versenyzett: 2021-ben a Nemzetközi Fizikai Diákolimpián bronzérmet, az európai versenyen ezüstérmet szerzett.
Jelenleg az ELTE TTK Fizika BSc másodéves, kutató fizikus szakirányú hallgatója, valamint a Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézet demonstrátora. Kutatását RR Lyrae típusú pulzáló változócsillagok kémiai összetételéről végzi.
A 2021/22. tanév óta felkészítőként vesz részt a budapesti Olimpiai Szakkör munkájában, valamint a szakkör emelt részének szakkörvezetői feladatait is ellátja. Az Athletica Galactica döntőjén remekelők az IOAA keretfelkészítés során is találkozhatnak vele előadások túloldalán, vagy épp a távcsövek körül sürögve.
Világos Blanka
Az ELTE-n fizikus alapképzés után idén kezdte el a csillagász mesterképzést, középiskolai éveit a Szent István Gimnáziumban töltötte. 10 éve elragadták a csillagok, azóta lelkesen fürkészi távcsővel az égboltot.
A diákolimpián háromszor vett részt, 2016. és 2018. között, Indiában, Thaiföldön és Kínában, egy dicséretet és egy bronzérmet szerzett. Az érettségi után közvetlenül visszatért a diákolimpiához felkészítőként, azóta rendszeresen tart szakköröket, felkészítéseket és távcsöves észleléseket. A magyar szervezésű, 2019-es olimpián pontozó és távcsöves segítő volt, két online olimpián és egy miniolimpián a magyar csapat egyik csapatvezetői szerepét töltötte be.
A csillagászat mellett a modern fizika is érdekli, így nem csoda, hogy a nukleáris asztrofizika területén kutat, a nehéz elemek keletkezésének nyomában.